Vynikající recenze o Mostbetu z České republiky zanechávají hráči, kteří raději sázejí na sport a hrají v online kasinech v této sázkové kanceláři. Jsme právem hrdí na naše vysoké kurzy, širokou škálu událostí, ziskové bonusy a speciální nabídky, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry. A aby vám při hraní nic nepřekáželo, stáhněte si mobilní aplikaci z naší služby do svého smartphonu!

Bludný kořen osamění

Většina žen (ale i mužů) hledá lásku svého života. Většinou poznají, že to byla ta pravá (nebo pravý), až když ji ztratí a uvědomí si onu nenahraditelnou ztrátu. Hledají novou lásku, ale stále ji srovnávají s tou minulou, která se vytratila. Tady si vzpomenu vždycky na slova staré moudré babičky z pohádky Sůl nad zlato: „Sám jsi ztratil, sám si hledej!“ A měla pravdu. Nejdříve musíme naleznout sebe sama, svoji cestu a pak lásku nebo toho druhého do páru. Jinak to nejde. Bohužel většina si myslí, že lze toho druhého přetvořit k obrazu svému. Ale tak to nefunguje. Nejdříve musíme najít sami sebe, uvědomit si, v čem opakujeme stále stejné chyby ve vztazích. Pak se z těch chyb poučit a již v nich nepokračovat. A pak teprve hledat nový vztah.

 

Být sám není vůbec nic špatného. Problém nastává až ve chvíli, kdy po lásce toužíte, ale nemůžete ji najít. Důvod přitom nemusí být nedostatek vhodných partnerů, ale vy sami. Jak poznat, že si možná sabotujete svůj vlastní milostný život?

Pokud se vám nedaří najít lásku, je možné, že ještě nejste připraveni. Ačkoliv o lásku opravdu stojíte, je možné, že na ni ještě nejste naprogramovaní. Třeba se bojíte, že vám nový partner ublíží nebo vás opustí a váš strach vám nedovolí si kohokoliv pustit blíže k tělu. Strach vytváří bariéry, které vás sice mohou chránit před případnou bolestí, současně ale také blokují hlubší city.

Zpracujte proto všechny křivdy z minulosti, osvoboďte se a vkročte do milostného života s čistým štítem. I zde totiž platí základní pravidlo vesmíru, podle kterého přitahujete stejnou energii, jakou vyzařujete. Abyste našli vyrovnaného člověka, musíte se jím stát i vy sami.

Je možné, že jste uvízli v minulosti. Pokud jste se ještě nesrovnali s minulým rozchodem nebo rozvodem, není rozumné začínat nový vztah. Vyřešte si proto všechny minulé vztahy, ať už s bývalými partnery, nebo třeba s psychologem. Osvoboďte se od svých kostlivců ve skříni. Při navazování nových vztahů je důležitá emocionální vyrovnanost a odpoutání se od své minulosti.

Nevážíte si sami sebe, a proto si nevážíte nebo nedůvěřujete tomu druhému. Pokud nemáte sami sebe rádi, pak jen těžko potkáte partnera, který vás bude milovat. Zaměřte se na to, jak na svoji osobu nahlížíte. Zanedbáváte sebe nebo své zdraví? Pomáháte ostatním na úkor sebe nebo si necháváte dobrovolně ubližovat?

Pokud na většinu těchto otázek odpovídáte ano, pak je na čase svůj přístup ke své osobě změnit. Naučte se mít sami sebe rádi, přijměte své tělo a pracujte na tom, abyste získali zpět svoji sebedůvěru. Pomoci může meditace, jóga, cvičení, nový styling nebo také terapeut. Je jedno, jaká cesta vás dovede ke splněnému cíli.

A pak je tu ještě jeden bludný kruh. Berete chybu jako problém těch druhých. Sami chyby neděláte, dělají je ti druzí a tím vám ubližují. Je třeba nechodit stále dokola kolem bludného kořene, ale vystoupit z kruhu. Uvědomit si chybu a pracovat s ní. Brát ji jako způsob ponaučení se z minulého vztahu a vyvarovat se jí. Jen tak najdete partnera, který bude přesně zapadat do vašeho algoritmu jednání a chování. Zpravidla však na algoritmy klademe určitá omezení. Ta, která máme sami v sobě.

Moje velmi dobrá kamarádka Lenka je nešťastná. Jakmile si najde přítele, do několika měsíců jsou od sebe. Zase to nebyl ten pravý. Ptá se mně, kde dělá chybu, že každý chlap od ní uteče? Za 25 let milostného života vždy přiběhne celá rozzářená, že našla pana Božského a do tří měsíců mi pláče na rameni, že zase odešel za jinou. Že není dost dobrá, že na co sáhne, to pokazí, že milovala více než on a že by ho nejradši samou láskou zadusila.

A to je ten problém. Je majetnická, vlastnická, nenasytná, žárlivá, její láska dusí, škrtí a bolí. Kontroluje druhého na každém kroku, nedá mu vydechnout. Píše mu třeba třicet SMS za jednu hodinu. A když jí, nedej Bože, hodinu neodpoví, tak se hroutí, propadá depresím, pomalu si uvazuje smyčku na krk. Škrtí se ale ten druhý, který nemůže popadnout dech, má pocit, že je hlídán a kontrolován na každém kroku. Do dvou, maximálně tří měsíců, uteče.

Lenka přitom není ani ošklivá, ani lakomá, ani líná. Umí vydělat peníze a druhého zahrnuje přepychem. Má však nízké sebevědomí a vybírá si vždycky frajery, kteří ji využijí a odkopnou. A ještě něco: je na sex. Mohlo by se zdát, že to právě muži hledají. Opak je pravdou. Tak moc chce sex, že včera bylo pozdě. Je náruživá, nemá nikdy dost. Skoro každý chlap po čase utíká, protože pokud sex nechce právě on, ona přeci ho také nemůže vyžadovat.

A nepoučí se! Udělá stejnou chybu třeba po sté a neuvědomí si, že vztah zase odešel do autu. Nemá to co dělat s inteligencí, krásou ani rozumem. Je prostě neschopná jít jinou cestou, poučit se a najít jiné řešení. Jako býk (je stejného znamení zvěrokruhu) ji dráždí červený hadr toreadora. A ona místo jiného zpracování útoku stále stejným způsobem útočí na cíl, aniž by zpracovala chybu minulého selhání. Paličatá, neústupná, neponaučitelná.

Co víc dodat? Chyba je vývěsní štít špatného zpracování problému. Chybovat je lidské. Pravá láska chyby nevidí nebo odpouští. Nejdříve však musíme odpustit sami sobě, rozebrat chybu a vyvarovat se stejné a chybující cesty. Pomoz si, člověče! A pak ti Bůh pomůže také!

Napsat komentář

Citáty
Je to bláznivá vlastnost mužů, že se stávají chladnými, když je ženy příliš milují. (Bettina von Arnimov)
Paví piny