Vynikající recenze o Mostbetu z České republiky zanechávají hráči, kteří raději sázejí na sport a hrají v online kasinech v této sázkové kanceláři. Jsme právem hrdí na naše vysoké kurzy, širokou škálu událostí, ziskové bonusy a speciální nabídky, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry. A aby vám při hraní nic nepřekáželo, stáhněte si mobilní aplikaci z naší služby do svého smartphonu!

Sex je nejlepší lékař

Kdo má sex, je fit. Bolí vás hlava, ručička váhy jde nezadržitelně nahoru, máte pocit, že se vám hroutí život pod rukama? Zapomeňte na návštěvu lékaře. Ten pravý medikament najdete ve své ložnici. Že proti nemocem nejlépe funguje prevence, si člověk uvědomí až ve chvíli, kdy podcení otužování nebo očkování a nedobrovolně skončí na týden v posteli. Jenomže tušili byste, že zrovna ložnice je ideálním místem, kde lze chorobám předcházet. Sex je pro organismus opravdová živá voda… Zvyšuje odolnost, podporuje imunitní systém a dokonce omlazuje. Milování (samozřejmě bezpečné a s milovaným partnerem) tak může být podstatně příjemnější alternativou polykání vitaminů. Sladká slova potvrzují tvrdá fakta. Po dobu deseti let vědci sledovali skupinu tisíce mužů středního věku ve srovnatelné fyzické kondici. Výsledky mluví za vše: Muži, kteří se milovali málo nebo vůbec, umírali dvakrát častěji než jejich sexuálně aktivní vrstevníci. Sex je tedy otázka života a smrti? No, posuďte sami.

 

Sex prý utužuje lásku. Haprující vztah sice soulož sedmkrát týdně nezachrání, je ale celkem bez debat, že souhra v ložnici je jedním z pilířů fungujícího partnerství. Během sexu se vyplavuje „hormon důvěry“ oxytocin, který má například na svědomí mateřskou lásku. Podobně prohlubuje i lásku a důvěru mezi partnery. Naopak sexuální abstinenti vykazují vyšší výskyt celé škály negativních pocitů od vzteku, nízkého sebevědomí, deprese a dokonce paranoie.

Sex prý prodlužuje život, zjistil tým vědců, který se soustředil na kardiovaskulární oblast. U mužů, kteří se milovali třikrát a vícekrát týdně, zaznamenali poloviční počet infarktů než u „línějších“ kolegů. Víc než stovka orgasmů za rok prodlouží život o 3 až 8 let.

Sex prý omlazuje. Orgasmus má netušené kosmetické účinky. Osmnáctkrát silnější prokrvení vyhlazuje vrásky a čistí kůži od nečistot, vyplavený estrogen zase dodává lesk vlasům. Podle srovnávacích studií dokáže čilý sexuální život z tváře „odmáznout“ až deset let. Sex mimo to upravuje hladinu hormonů v těle, takže u žen nastává později menopauza.

Sex je prý prevence proti nachlazení a chřipce. Provozovat sex se vyplatí zvlášť teď v zimě. Experti  spočítali, že lidé, kteří se milují jednou nebo dvakrát týdně, mají v těle o 30 procent víc protilátky imunoglobinu A, který podporuje imunitní systém.

Sex prý zlepšuje čich. Čich je vývojově nejstarší ze všech smyslů, a i když při výběru partnera nejsou k zahození ani zrak nebo sluch, druhá polovička nám podvědomě musí především vonět.

Milování čichové schopnosti vylepšuje. Po sexu se zvyšuje produkce hormonu prolaktinu, který následně podporuje tvorbu kmenových buněk v čichovém centru v mozku.

Kdo má sex, je prý fit. Kdyby nic jiného, partnerská postel je nejpřirozenější tělocvična na světě. Během intenzivního milování stoupne tep z asi 70 na 150 pulzů za minutu a vy spálíte asi 200 kalorií, což odpovídá asi patnáctiminutové námaze na stepperu nebo squashi hranému s nasazením.

Kdybyste se věnovali sexu jen dvacet minut týdně, spálíte za rok 7500 kalorií – to odpovídá 120 uběhnutým kilometrům! A na jaké oblasti sex zabírá nejvíc? Stahy svalů při pohlavním styku modelují stehna, zadek a břicho, ale i paže, krk a hruď. Zrychlené dýchání stahuje bránici a trénuje břišní svaly. Sex také zvyšuje produkci testosteronu, který zpevňuje kosti a svaly, a zlepšuje držení těla. Kdo hřeší v posteli, může si také častěji zahřešit v jídle. Přijaté kalorie z Big Macu vymažou tři intimní večery.

Sex prý funguje jako antidepresivum. Známý americký psycholog Gordon Gallup ve své studii z roku 2002 uvádí, že ženy, jejichž partneři neužívali kondom, byly méně náchylné k depresi než jejich kamarádky, které se pravidelně milovaly s ochranou.

Jedno z možných vysvětlení je, že chemická látka prostaglandin, který se vyskytuje pouze v mužském semenu, může být absorbována v pochvě. A protože funkcí prostaglandinu je snižovat stres a vyrovnávat hladinu hormonů, dá se sperma svým způsobem považovat za přírodní antidepresivum. Důležité je ale poznamenat, že sex bez kondomu bychom měli praktikovat pouze s muži, které opravdu dobře známe, a ne s náhodnými známostmi. 

Sex prý dokáže ulevovat od bolesti. Bezprostředně před orgasmem stoupne hladina hormonu oxytocinu v krvi pětkrát. Tělo následně vyloučí endorfiny, které utišují všechny druhy bolesti, od bolesti hlavy přes migrény po artritidu. Při orgasmu se práh bolesti zvýší o 70 procent! V ženském těle také sex zvedá množství estrogenu, který zmírňuje premenstruační syndrom.

Sex bývá prevencí proti nachlazení a chřipce. Podle některých urologů platí, že pravidelný sex chrání muže před rakovinou prostaty. Jak na to přišli? Při tvorbě spermatu se v prostatě a v mužských pohlavních žlázách z krve koncentrují zinek, kyselina citronová, draslík a další látky, a to asi 600krát nad normální hladinu. To samé se ale děje s případnými karcinogeny, domnívají se vědci. A než v těle přechovávat koncentrované karcinogeny, je lépe se jich zbavit. Podle studie urologů můžou dvacetiletí muži snížit riziko rakoviny prostaty až o třetinu tak, že budou ejakulovat pětkrát týdně.

Sex prý zlepšuje stav vašeho chrupu. Lidé, kteří se nemilují, trpí častěji zkaženými zuby a porušenou sklovinou. Sliny produkované při líbání totiž „smývají“ kyseliny, které chrup poškozují. Reklamnímu úsměvu v každém případě prospívá následné použití zubního kartáčku.

Všeho moc škodí. I sexu?

Sexu není nikdy dost – alespoň pokud jste žena. Zato muži by si měli dávat pozor, aby to se sexem nepřehnali. Můžou totiž snadno přijít k bolestivému úrazu. V době moderních přípravků a léků na podporu erekce, jako jsou Viagra a Levitra, se totiž muži mohou milovat daleko déle, než to pro ně Matka Příroda zamýšlela. A penis je sice úžasně odolný orgán, ale všechno má své meze. Pokud jsou topořivá tělíska namáhána příliš dlouho, může dojít k jejich poškození, někdy k nevratnému. Zvláště kombinace špičkového sportu, speciálně fotbalu, a Viagry (nebo jiného stimulantu) zdá se být pohlavnímu životu nebezpečná. Sportovci jsou totiž zvyklí žádat od těla nemožné a jít daleko přes práh bolesti – a stejným způsobem jsou schopni ‚ignorovat‘ bolest při nepřirozeně protahovaném a uměle nabuzeném milování. Neposlouchat své tělo se opravdu nevyplácí.

Jedno staré přísloví říká, že i špatný sex je dobrý sex. Tak ať máte sexu dostatek. A ať je vždycky dobrý!

 

Marek Ztracený – Sex s Ex

 

Napsat komentář

Citáty
Láska je jako hra, krásně začíná a s bolestí končí. (Neznámý autor)
Paví piny