Vynikající recenze o Mostbetu z České republiky zanechávají hráči, kteří raději sázejí na sport a hrají v online kasinech v této sázkové kanceláři. Jsme právem hrdí na naše vysoké kurzy, širokou škálu událostí, ziskové bonusy a speciální nabídky, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry. A aby vám při hraní nic nepřekáželo, stáhněte si mobilní aplikaci z naší služby do svého smartphonu!

Virtuální infarkt

Němečtí vědci zjistili, že impotence a erektilní dysfunkce u lidí s onemocněním srdce zvyšuje na dvojnásobek riziko infarktu. Lékaři a vědci doporučují, aby lidé s impotencí byli okamžitě vyšetřeni na kardiovaskulární choroby. U lidí s nemocemi srdce by se zase lékaři měli ptát na problémy s erekcí.

Erektilní dysfunkce jsou většinou spojeny s nedostatečným tokem krve v cévách pohlavního údu. Dlouhodobé problémy s dosažením erekce mohou být prvním znamením zužování cév. Výzkum potvrdil tvrzení starší britské studie spojující impotenci a srdeční choroby. Studie zkoumala případy 1519 mužů z třinácti zemí s kardiovaskulárním onemocněním. Sledovali je během pěti let. Všech se současně na počátku, po dvou letech a po pěti letech ptali na erektilní dysfunkci.

 

Ukázalo se, že u lidí s erektilní dysfunkcí je dvojnásobně vyšší riziko infarktu a smrti, přičemž riziko mrtvice vzrůstá o desetinu a je o dvacet procent pravděpodobnější, že budou hospitalizováni se selháním srdce. Erektilní dysfunkce přitom ukazuje na mnohem větší riziko infarktu myokardu než kouření. Lidé léčení na impotenci a erektilní dysfunkci by měli být vyšetřeni na kardiovaskulární choroby, což se neděje, protože po zlepšení erekce už nejsou léčeni. Lékaři se totiž mužů po čtyřicítce neptají na impotenci a problémy s erekcí. Ptají se jen, zda kouří a jakými nemocemi trpěli příbuzní.

 

Zdravé srdce

Na zdravé srdce má vliv nejen správná životospráva, ale i způsob přípravy jídla. Podle odborníků lze považovat právě špatnou přípravu jídel za tzv. tichého zabijáka našeho zdraví. I jinak zdravé jídlo lze špatnou přípravou naprosto znehodnotit. V uspěchané době mnoho lidí řeší své obědy i večeře formou polotovarů, anebo smažených jídel z fast foodů. Zapomeňme také na jídla z mrazáku či konzervy! Podle kardiologů je to však ta nejrychlejší cesta, jak ohrozit na zdraví nejen své srdce, ale i hmotnost a chuťové pohárky. Nemoci srdce sice záleží především na genetických předpokladech, ovšem úpravou životosprávy můžeme řadu negativních procesů v těle zpomalit či zmírnit. Zdravému srdci prospívá kromě správného jídelníčku také pravidelný pohyb, dostatek spánku či psychická pohoda, a samozřejmě dostatek sexu.

 

Virtuální infarkt:

Dostala jsem kdysi od dcery k Vánocům nový mobil. No, nebyl nový, ale zánovní. Dcera si koupila modernější a ten svůj mi darovala se slovy: „Vyměň už to ‚pádlo‘ konečně za telefon! Byla to tehdy  novinka – mobil typu „vajíčko“. Závěr roku byl náročný, jak už to bývá. Hodně starostí, shon, stres, strach, aby všechno klaplo. Sama jsem byla unavená, ve stresu, občas jsem cítila prudkou bolest s křečí, která vystřelovala do podpaží a šířila se až k prstům. Měla jsem dokonce pocit znecitlivění ruky. Věděla jsem, že bych si to měla pohlídat, protože vím, že nemoc většinou spustí až v klidu, kdy už je vše obstaráno, a máme pocit, že jsme to zvládli bez úhony.

Mezi vánočními svátky jsem si mobil pověsila na klíčenku kolem krku, protože jsem čekala důležitý hovor. Jela jsem s dcerou za jedním pacientem. Najednou mne pod kabátem začalo mravenčit na hrudi, cítila jsem vibrace kolem srdce, ruka bolela, zimou jsem necítila konečky prstů. Zařvala jsem: „Mám infarkt!“ Dcera zastavila auto, pomohla mi rozepnout kabát, otevřela dveře a chtěla volat záchranku. Vibrace nepřestávaly, napětí vzrůstalo, pokoušely se o mne mdloby. Říkala jsem si v duchu, že jsem ještě dost mladá na to, abych dostala infarkt. Položila jsem se do sedadla a čekala. Zavřela jsem oči. Tu se dcera začala smát, smála se tak, až se za břicho popadala. Otevřela jsem oči a nechápala, o co jde.

„Mami, ty nemáš infarkt“ a ukazovala na mobil pověšený kolem krku, „to je mobil, dala jsem ho na tiché zvonění, jen s vibrací.“ Nevěřícně jsem na ni zírala, v duchu jsem si představovala, jak mne budou všichni obskakovat, litovat, že nebudu muset nic dělat a v klidu nemocničního lůžka si přečtu všechny nepřečtené a stále odkládané knihy…

Začala jsem se také smát a docela nevěřícně držela „vajíčko“ v ruce, které tak věrohodně infarkt simulovalo. Pro jistotu jsem si raději večer (a další dny) naordinovala klid a pohodu, abych přeci jen „infarkt“ zažehnala.

 

Genitál  =  okno do mužova srdce

Říká se, že oko je do duše okno. Mnohý „srdcař“ dodává, že do srdce oknem je penis. Tedy samozřejmě u mužů. Endokrinologové se tak snaží zdůraznit skutečnost, že penis by měl zajímat nejen urology a sexuology, ale především kardiology. Jakékoli změny ve funkčnosti tohoto orgánu jsou totiž úzce spojeny s funkcí srdce a cév a penis tak může být prvním vnějším signálem  vnitřních komplikací. Porucha erekce je velmi často varovným signálem vážných zdravotních komplikací vyplývajících z nezdravého životního stylu – mezi ně patří srdeční choroby, diabetes a metabolický syndrom.

Penis je tedy oknem do mužova srdce. Krevní cévy v penisu jsou stejné jako ty cévy, které jsou v srdci. Pokud mají muži nějakou poruchu erekce, pak mají pravděpodobně subklinickou chorobu koronárních cév srdce. Podle názoru mnoha sexuologů rozhodně neplatí, že s věkem musejí muži o dobrou erekci přijít. Známe spoustu mužů, kteří se zdravě stravují a hodně sportují a mají kvalitní ztopoření i v pokročilém věku. Skutečným problémem je obezita. Člověk začíná vidět, že s obezitou se objevuje stále více poruch erekce i u mladých mužů, a to je varující signál.

 

Mexická vlna penisů

Jeden můj dobrý známý přišel na novou teorii ztopořených penisů. Na světě se v danou chvíli zvedají na různých místech planety penisy. A protože se planeta otáčí a družice zaznamenávají všechny anomálie na zeměkouli, tak dochází k zajímavému jevu – k nekončící Mexické vlně penisů, která nikde nezačíná a nikde nekončí. Ba, naopak, stále sílí a mohutní. Říkal, že si tento objev nechá patentovat. Co když právě tento jev otáčí naší zemí a vyvolává magnetismus nejen jádra, ale i to jiskření mezi muži a ženami. Kdo ví?

 

Obezita si třese rukou s infarktem

Příčinou ischemické poruchy srdeční je nedostatečné zásobení srdečního svalu krví. Tepny, které vedou krev do svalu, nejsou schopny zajistit dostatečný průtok krve, který je podmínkou jeho normální činnosti. Postižená osoba může pociťovat bolest na prsou. Když je pacient v klidu a odpočívá, zpravidla obtížemi netrpí. Bolest se většinou dostaví až ve chvíli, kdy se srdeční činnost zvýší – při stresu, při práci, při cvičení, při sexu. Projevuje se také u pacientů, kteří trpí anémií či obezitou. Ischemická choroba srdeční se vyskytuje v každé věkové skupině, ale nejčastěji u osob starších 45 let.

Bolest se popisuje zpravidla jako pocit napětí nebo svíravý pocit na hrudi.  U poloviny pacientů vyzařuje bolest do jedné nebo obou paží, do krku nebo čelisti. Bolest v pažích se označuje jako znecitlivění. Bolesti vyvolává i námaha, rozrušení, ale bolesti se dostavují i po těžko stravitelném jídle. Obvykle ustoupí po několika minutách odpočinku. Pokud se tak nestane, mohlo by se jednat o infarkt.

Přeji všem jen ten virtuální a úsměvný infarkt, abychom si uvědomili, že ten skutečný číhá někde poblíž!

 

 

Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou

 

Napsat komentář

Citáty
Že jsi ji miloval, bylo přirozené. Že jsi jí slíbil manželství, byla hloupost. Ale že jsi dodržel slovo, to bylo šílenství. (Johann Wolfgang Goethe)
Paví piny