Vynikající recenze o Mostbetu z České republiky zanechávají hráči, kteří raději sázejí na sport a hrají v online kasinech v této sázkové kanceláři. Jsme právem hrdí na naše vysoké kurzy, širokou škálu událostí, ziskové bonusy a speciální nabídky, sázky zdarma, roztočení zdarma a rychlé výběry. A aby vám při hraní nic nepřekáželo, stáhněte si mobilní aplikaci z naší služby do svého smartphonu!

Barvy a jejich tajemství

Při pohledu na určitou barvu cítíme příjemné chvění. Každý z nás má nějakou vyloženě oblíbenou barvu. Barvy totiž na nás prozradí víc, než si myslíme. Má to i svůj důvod, že se rádi obklopujeme určitými barvami. Barvy mají veliký vliv. A leccos prozradí o našich vlastnostech. Tajemná charakteristika barev pasuje na každého z nás. Napoví, kterou barvu preferuje a proč. Najděte si níže tu svou!

 

Červená

Červená barva dává vitalitu, podporuje soustředění a výkonnost. Přimícháním žluté, modré, hnědé barvy se účinek a vliv na okolí mění – teplá červená aktivizuje, stupňuje sílu, vůli, výkonnost, cihlová barva má uklidňující prvky, bordó působí vznešeným dojmem. Jasně červenou mají v oblibě vitální lidé s vůlí. Je-li jí moc, ukazuje na agresivitu jedince, přehnanou aktivitu, sebeprosazování a pudovost.

Oranžová

Oranžová barva je symbol radosti ze života, sebedůvěry a odvahy, pomáhá proti pesimismu, nechuti, letargii, omezuje citové výbuchy, má v sobě zjemnělou smyslnost, erotiku spojenou s vřelými city a touhami.

Žlutá

Symbolizuje moudrost, vysokou inteligenci a myšlení. Zastupuje radost, spokojenost, chuť do života. Přemíra žluté může znamenat sklony k chybným nadějím, sebepřeceňování, závistivost. Odmítání žluté je znakem pocitu ukřivdění, komunikačních potíží ze strachu z pohrdání okolím. Lidé mají pocit, že musí jít s ostatními do konkurenčního boje, že na to nestačí a prudce reagují.

Zelená

Záliba v hluboké zelené poukazuje na integritu, stabilitu a důstojnost. Obecně je známkou ctižádosti, spolehlivosti. Je to výrazná snaha o zajištěnou pozici, kariéru, vlastnictví a schopnost růstu. Je to barva nových začátků a rozvoje.

Růžová

Růžová má vztah k srdeční čakře. Je spojena s mateřskou láskou. Je to barva něhy, která podněcuje laskavost, sebeúctu a jemnost. Symbolizuje lásku bez pudové smyslnosti a léčí „zlomená srdce“. Silná obliba růžové signalizuje větší potřebu ochrany a lásky. Přehnaná touha po růžové může poukazovat na lidi s narušeným vztahem k realitě, až s odmítáním reality.

Tyrkysová

Tyrkysová podporuje spontánnost a sebevědomí. Pomáhá nesmělým, zdrženlivým při vystoupení na veřejnosti nebo při seznamování.

Indigově modrá

Napomáhá ke srovnání si myšlenek a k meditaci. Představuje sevřenou sílu sloučení šesti barev spektra. Zastupuje dokonalou neporušenost, zdraví, moudrost, vyrovnanost, důvěru, klid a mírumilovnost.

Fialová

Fialová spojuje modrý klid a červenou sílu. Milovníci tohoto neobvyklého spojení bývají vysocí individualisté, stojí stranou dění, bývají velmi citliví nebo introverti. Odmítání fialové poukazuje na náladovost, nebo zapletení se do erotických tužeb, které volají po osvobození. Lila, bledá fialová, symbolizuje pravou lásku k bližnímu, také obětavost. Jedná se o trpělivé jedince ve snášení útrap.

Fuchsiová

Je to směs červené, zelené a fialové. Název je odvozený od organického barviva fuchsinu. Působí na nejvyšší korunní čakru. Pomáhá lidem získávat vhled do vlastní duchovní podstaty a rozlišovat potřeby na lidské rovině. Fuchsinová spojuje žár červené, klid zelené a měkkost fialové barvy.

Spektrum barev

Spektrum zahrnuje všechny barvy a je zdrojem energie. Užívá se na nedostatečnou auto- imunitu, na oslabené fyzické zdraví a duševní únavu. Stabilizuje nízké roviny energie a posiluje ty, kdo jí potřebují větší množství. Může se užívat na léčbu sezonní afektivní poruchy a deprese (SAD).

Další barvy kolem nás:

Meruňková

Udržuje v proudu životní energii a rozpouští citové zablokování. Má omlazující vliv na pokožku.

Zlatá

Pomáhá při zvládání duševních nejistot, je barvou lásky, vysokých hodnot, idealismu, velkorysosti a šlechetnosti. Je to barva králů a vedoucích pracovníků.

Hnědá

Základní význam je potřeba bezpečí. Hnědá je barva země, a takové jsou její vlastnosti a nositelé. Plodní, seriózní, tvůrčí a reální lidé. Odmítání hnědé poukazuje na přesycenost nějakými svazky, nátlaky a omezováním se a snahu se z nich osvobodit. Světle hnědá a béžová ukazuje na dobrosrdečné lidi, ochotné pomáhat, ale i plaché a zdrženlivé, nechtějí v okolí narazit, přizpůsobují se. Je pro ně hodně důležitá otázka sociálního společenství a materiální jistoty.

Modrá (světlá)

Symbolizuje klid, mír, vyváženost. Lidé, kteří milují modrou, mají vyrovnaný charakter, jsou schopni se přizpůsobit, citliví, věrní. Rozumoví lidé s úctou k zákonu a pořádku. Odmítání modré může poukazovat na duševní osamělost, zklamání z partnerského vztahu.

Černá – není barva, ale tma

Představuje tajemství a zadržení energie. Milovníci černé mají sklon k dramatičnosti, ale chtějí zůstat neproniknutelní. Mnohdy je přehnaná záliba k černé znakem deprese. Dotyčný pacient má přání uzavřít se před světem.

Černá a další barvy

Barevná kombinace s černou poodhaluje tajemství nositele. Zářivě růžová s černou říká: jsem romanticky mimo realitu, ale ovládám to. Černá s červenou – jsem tak činorodý, že se musím hlídat a omezovat.

Bílá = světlo

Není barvou, ale světlem. Představuje jasnost, čistotu, nevinnost. Lidé, dávající přednost bílé, mají sklon k perfekcionalismu, abstraktním idejím a odvážným plánům. Postupují cílevědomě a perspektivně. Bílá přitahuje v období vnitřního konfliktu, silného duševního zatížení, je vyjádřením přání po svobodě, po novém začátku. Odmítání bílé poukazuje na vnitřní prázdnotu, neúměrné úzkosti či opovržení sebou samým.

Šedá

Stín. Je to barva neutrality, opatrnosti, ochoty ke kompromisům. Někdy vyjadřuje přání být stranou dění, jindy působí vznešeně, ale nositeli často chybí vnitřní stabilita, celistvost osobnosti. Je i barvou nejistoty, strachu ze života. Striktní odmítání šedé mívá původ v zakořeněném strachu ze selhání v životě. Neúspěchy, dlouhá chvíle, kritika je vnímána jako natolik ohrožující, že je nepřetržitě aktivní, intenzivně pracuje. Stříbřitě šedá vyjadřuje očekávání a naději.

 

 

Barvy života

 

Barvy nás provázejí životem,

některých se lidé bojí,

některé milujem´,

jak husité podobojí.

 

Duha má sedm barev,

jež vládnou přírodě.

Duha se zračí ve vodě,

ve vzduchu,

po dešti ukazuje mosty,

které sbližují,

ale jejich konce nenajdeš!

Ve stříbrném zrcadle

zachytíš její krásu

jako spásu na neduhy.

 

Růžové brýle zamilovanosti,

nevidíme ani rybí kosti,

ani že ryba smrdí od hlavy.

Růžová pro princeznu,

bleděmodrá pro chlapečka,

když ho zavinuli do peřin.

Růžové amarouny se nejí,

ale jsou hotové za pár vteřin

jako růžový úsvit našich dějin.

 

S černou budu do hrobu dána,

u kolébky seděla černá vrána.

Žluté mašle slují žárlivost,

tu paní ve žluti.

A že je jí někdy dost!

Modrá je naděje,

když není, nic se neděje.

Zelená je závist,

která tě pohltí.

A špenátu závěje…

 

Šedá všedních dnů,

hnědá je pokora a souznění.

Bílá značí nevinnost,

ale i doběla rudou od zlosti.

Černočerná je barvou smrti,

strach mě nutí

do deprese a strnulosti.

 

Jakou barvu má ponížení,

co k žití už není?

Domácí násilí pulzuje,

od hnědé k černé se vzdaluje.

Červená je láska,

purpurové srdce,

vítězí vztahová revoluce.

Rudá krev ve spáncích tluče.

 

Dívčí červeň skrání

značí studu červenání.

Fialová volá: vznešenost!

Okrová je pro radost.

A béžové už bylo dost!

Písek v očích je jen pro zlost.

 

Doba bronzová, měděná,

zlatá a skleněná,

železná i chromová.

Barva slonovinové kosti

a bábovky mramorové.

Barvy bezbarvé a pudrové,

pastelové i postelové.

Barva chleba a barva vína,

na ty se zapomíná.

 

Barva – to je krev.

Světla jsou zvířecí oči.

Z cyklamenové se mi hlava točí,

mátová je pastvou pro oči.

 

Marmeládová a medová,

jantarová a zlatavá,

mokka i kávová,

ale s cukrem, stačí zamíchat!

Mravenčí narezlá,

pomerančová kůže,

tyrkysové šaty,

srnčí hněď

žabí zelenkavá…

Kdo za to může?

A co barva pětitisícovky?

 

Barev a barviček jsou stovky.

V pralese u Amazonky

Indiáni rozlišují stonky

a listy na desítky odstínů zelené.

Eskymáci znají stovky bílé

podle sněhu, světla, polární záře,

podle slunce jako kalendáře.

 

Nejhezčí je oktarinová,

to je barva zcela nová.

Vymyslel ji Terry Pratchett,

nikde jsem o ní nečet´.

Nebudu snad brečet,

ve chlívku slyším kozu mečet.

Mám ji dojit, smetanová

a bílá káva s mlékem,

snad mi neuteče.

Ta koza nebo mléko?

Čas se dneska tolik vleče!

 

A já vkleče

přemýšlím o barvách života,

který se utahuje jako garota

kolem mého krku,

k tomu hraje gavota

a fuchsiová barva

mě vrací do života!

 

Život bez barev

je jak bez bouřky slota,

vyzutá bota bez tkaničky.

Musím si ty barvičky

na tváře nanést,

abych zdraví záchvěv

dodala ze skleničky

a mohla si před

vlastním prahem zamést! 

 

 

Dara Rolins – Co o mne vies 2016

 

Napsat komentář

Citáty
Pro lásku není důležité, aby se k sobě lidé hodili, ale aby spolu byli šťastni. (Brigitte Bardot)
Paví piny